Bizimle iletişime geçin

Gündem

ERMENİSTAN YAPTIKLARININ BEDELİNİ ÖDEYECEK ! YA 50 MİLYAR DOLAR YA DA TOPRAK VERECEK !

Hüseyin Girgin

Yayınlayan

on

Azerbaycan ile girdiği çatışmalarda ağır kayıplar veren ve 28 yıldır işgal altında tuttuğu Dağlık Karabağ’dan çekilmek zorunda kalan Ermenistan, şimdi de 28 yıllık işgalin faturası olan tahmini 50 milyar dolar civarındaki rakamı ödemek durumunda. Ödeme yapamazsa toprak vermek zorunda kalacak. Ekonomik olarak zor durumda olan Ermenistan bu rakamı ödemesi mümkün gözükmüyor.

CUMHURBAŞKANI ALİYEV’DEN AÇIKLAMA

Tarihi zafer sonrası geri çekilmenin tamamlandığı bölgeyi ziyaret eden Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Ermenistan’ın işgal ettiği bölgelerdeki yerleşimleri, okulları, hastaneleri, tarihi mekanları, mescitleri ve mezarlıkları yerle bir ettiğini söyledi ve uluslararası uzmanlar aracılığıyla maddi ve manevi zararın hesaplanıp uluslararası mahkemelerce tazminat talep edeceğini söyledi.

RAKAM 50 MİLYAR DOLAR

Uzmanların hesaplamaları sonrası netlik kazanacak olan rakamın tahmini 50 milyar dolar olduğu düşünülüyor. Ermenistan uluslararası hukuka göre bu rakamı ya ödeyecek ya da bu bedel karşılığında toprak vermek zorunda kalacak.

Ekonomik bakımdan zor durumda olan Ermenistan’ın bu rakamı ödemesi zor gözüküyor.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

TOGG’DEN ŞOK İSTİFA!

Kürşat Mustafa

Yayınlayan

on

Ethem Sancak TOGG Yerli Otomobil Projesi Yönetim Kurulundan İstifa Etti.

TOGG Yerli Otomobil Projesi Yönetim Kurulunda görev yapan Ethem Sancak BMC Yönetim Kurulu Başkanıydı. Ethem Sancak’ın istifasının ardından yerine, BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir getirildi.

TOGG’nin resmi internet sitesinde yapılan değişikliklerle haberler doğrulandı. Açıklanmasının ardından tam bir yıl geçen TOGG yerli hibrit otomobiller halen halk arasında heyecanı korumakta. Devrim otomobillerinden sonra üretilen ikinci yerli otomobilimiz olan TOGG seri üretime geçecek ve piyasaya sürülecek ilk yerli otomobilimiz olacak.

Okumaya devam et

Gündem

BOSNA HERSEK’İN SON KADISININ EŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

Mevlüt Demirtaş

Yayınlayan

on

Bosna Hersek’in son kadısı Becir Efendi’nin eşi Nimeta Jahic önceki gün Saraybosna’da hayatını kaybetti. 98 yaşındaki Jahic’in geçirdiği zatürre nedeniyle Saraybosna’daki evinde vefat ettiği belirtildi.

Prizren şehrinde yaşayan bir Türk ailesinin kızı olarak 1922’de dünyaya gelen Nimeta Jahic, kadı olan Boşnak eşiyle Prizren’deki görevi sırasında evlenip daha sonra Bosna Hersek’e gelin gitmişti. Bir Türk kadını olan Nimeta Jahic, Türkçe’nin yanı sıra Arnavutça ve Boşnakça da biliyordu. Prizren ve İstanbul’da eğitim alan Nimeta Jahic, verdiği bir röportajda, Osmanlı paşası olan babasının Mustafa Kemal Atatürk ve Fevzi Çakmak ile arkadaş olduğunu ve hâlâ babasının apoletlerini, kemerini ve bastonunu sakladığını anlatmıştı. Nimeta Jahic, ülkeye yaptığı ziyaretlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da bir araya gelmişti.

 

Okumaya devam et

Gündem

BAHÇELİ’DEN CHP’Lİ VEKİLE SERT SÖZLER!! ”ŞEREFSİZLİKTİR” DEDİ!!

Halit Şimşek

Yayınlayan

on

Partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “CHP milletvekilinin Türk ordusuna satılmış demesi şerefsizliktir, kepazeliktir.Artık böyle bir noktaya gelinmiştir ki çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür.” dedi.
Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  CHP’li vekil Ali Mahir Başarır’ın tepki çeken ‘Ordu Katar’a satıldı’ sözlerine ilişkin Bahçeli, ‘Bunlar yerli milli olamazlar. Bu milletin evladı asla olamazlar. CHP, Türkiye’ye cephe almış bir siyaset tablosudur. CHP milletvekilinin Türk ordusuna ‘satılmış’ demesi şerefsizliktir, kepazeliktir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir’ dedi.

Okumaya devam et

Trend

Tüm hakları saklıdır. © 2020 Haberhanem.com