Bizimle iletişime geçin

Siyaset

KEMAL KILIÇDAROĞLU’DAN ALADDİN ÇAKICI’YA CEVAP ” Kimse Bize Birşey Söyleyemez”!!

Halit Şimşek

Yayınlayan

on

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu ile Görüşmesinden Sonra, Gazatecilerin Sorularını Yanıtladı.
Alladdin Çakıcının Paylaştığı Açıklamaya Cevap Veren Kılıçdaroğlu Şunları Söyledi :  “Nasıl olur da böyle bir açıklama buradan gelir. Bahçeli ile ilişkisi nedir bilmiyoruz ama ciddiye alınacak bir olay değil. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse bize bir şey söyleyemez. ” dedi.

İŞTE ALADDİN ÇAKICI’NIN PAYLAŞTIĞI O AÇIKLAMA
Kamuoyuna Saygılarımla,

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile daha evvel telefonda ve Saros Körfezinde yakın arkadaşım olan Mustafa Altınhan’ın tatil köyünde bir araya geldik. Uzun saatler süren konuşmamızda devletimiz ile alakalı ortak noktalarımızda hiçbir çelişki yaşanmadı. Vatan sevgisinin ne anlama geldiğini, atalarının balkanlarda yaşadıkları soykırımına uğrayan Balkan Türklerinin anavatanı Trakya bölgesi ile her zerresi bütünleşmiştir. Trakyalılar devletin bütünlüğüne, dinine, resmi diline, bayrağına, ezanına, ülkemizi esaretten kurtaran kadronun lideri Mustafa Kemal Atatürk’e gönülden bağlıdır ve bu ilkeler her Trakyalının vaz geçilmezidir.
Sayın Recep Gürkan, PKK’ya ve bölücülerin siyasi kanadı olan HDP’ye, 6 okun biri olan milliyetçilik kavramını ve devletin bekası ile ilgili tavrını açıkça ortaya koymuştur. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gibi sözde Atatürkçü değil özünde Atatürk ilkeleri doğrultusundaki bir Türk milliyetçisidir. Mustafa Kemal Atatürk, sadece CHP’lilerin değil Türkiye Cumhuriyetinin ve bütün Türk dünyasının Atatürk’üdür ve Türkiye’nin ilk bozkurdudur.
Kemal Kılıçdaroğlu gibi düşünenler Atatürkçülük adı altında CHP’nin içini boşaltarak Gazi Mustafa Kemal’e ihanet içindedirlerdir. Eğer kalbi Atatürkçü olsalar PKK’nın siyasi kanadı HDP ile ortak seçime girmezlerdi, aynı yanlısı milliyetçiyim diyen bir hanımefendi de yapmıştır.
Eskiden yeşil kuşak Türkiye’nin batı sınırlarından başlayıp Hindistan’ın sınırında biterdi, ama şu anda NATO yeşil kuşağı Yunanistan’ın Girit adasından başlatıp Edirne Dedeağaç’a kadar getirmiştir ve vatanımızı kuşatmışlardır. Devletin birinci derece beka sorunu olan Doğu Akdeniz ile ilgili dünya, batı ve ABD aynı ağzı konuşup, Türk düşmanlığı ve Sevr’i geri getirmek en büyük arzularıdır. Suriye ve Irak’ta yaşananlar, Kafkaslarda yeni açılan bir cephe, 41 yıldır İran ile sorun yaşayan ABD, silah ve diğer ambargoları kaldırmıştır.
Orta Doğu’da Şii Sünni çatışması çıkartan, şimdi onları bir araya getirerek ülkemize diz çöktürmek isteyen ABD, İngiltere hariç Avrupa birliği hep bir ağızdan her türlü amborgo ve baskı uygulamak istemektedirler. Türkiye eski Türkiye değil, bir asır evvel geldikleri gibi giderler, gelmek istiyorlar ama nedense gelemiyorlar. Çünkü Türkiye eski Türkiye değil. Yukarıda bahsettiğim gibi Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi, HDP ve Türk düşmanı yabancı devletler ile hareket etmektedir. Uluslararası ilişkilerde milletlerin dostlukları değil milli çıkarları söz konusudur. Rusya Federasyonu Türkiye’ye bakış açısının batılılar gibi aynı çizgide olduğunu devleti yönetenler unutmamalılardır. Devlet ciddi bir beka sorunu yaşamaktadır, sağ duyulu devletine gönül vermiş hangi parti mensubu olursa olsun bu süreçte Cumhur ittifakının yanında yer almak, ulusalcılıktır, milliyetçiliktir, milletini sevmektir. Bayrağına ve resmi diline sahip çıkmaktır, ezanına sahip çıkmaktır. Fatih’e, Alparslan’a, Yavuz’a , Kanununi’ye, Sultan 2. Abdülhamit’e, Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkmaktır. Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti birbirinin küllerinden oluşmuş Türk devletinin ta kendisidir.
Recep Gürkan’ı ziyaret etmemi gündeme getiren CHP Genel Başkanı ve aynı zihniyetteki yol arkadaşları devlet düşmanları ile ortaklık yapmasınlar, bunu kamuoyuna açıklıkla ve yürekleri varsa ve tavır koyuyor ise işte o zaman ancak Atatürk’ü ağızlarına alabilirler.

Rabbim devletine bağlı her etnik kökenden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını korusun ve yüceltsin. Alemlerin Rabbi, adalet duygusundan, doğruluktan ve sosyal adaletten şaşırmayacaksa Cumhur İttifakını korusun ve yüceltsin. Bu vesileyle tüm İslam aleminin kandilini ve yüce milletimizin Cumhuriyet bayramını kutluyorum.

Devlet başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a , dünya Türklerinin yaşayan son efanevi lideri Sayın Devlet Bahçeliye ve tüm kamuoyuna Saygılarımı arz ederim.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

BAHÇELİ’DEN CHP’Lİ VEKİLE SERT SÖZLER!! ”ŞEREFSİZLİKTİR” DEDİ!!

Halit Şimşek

Yayınlayan

on

Partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “CHP milletvekilinin Türk ordusuna satılmış demesi şerefsizliktir, kepazeliktir.Artık böyle bir noktaya gelinmiştir ki çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür.” dedi.
Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  CHP’li vekil Ali Mahir Başarır’ın tepki çeken ‘Ordu Katar’a satıldı’ sözlerine ilişkin Bahçeli, ‘Bunlar yerli milli olamazlar. Bu milletin evladı asla olamazlar. CHP, Türkiye’ye cephe almış bir siyaset tablosudur. CHP milletvekilinin Türk ordusuna ‘satılmış’ demesi şerefsizliktir, kepazeliktir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir’ dedi.

Okumaya devam et

Gündem

KILIÇDAROĞLU’NA ÖĞRETMENLER’DEN TEPKİ YAĞDI !!!

Halit Şimşek

Yayınlayan

on

“Hala bu hükümetin peşinden giden öğretmen varsa ben ona öğretmen demem” sözleriyle dikkat çeken Kılıçdaroğlu’na birçok öğretmenden tepki geldi. Eğitim-Bir-Sen’in yargıya taşıyacağı ifadeler hakkında öğretmenlerden açıklamalar:

Zonguldak Merkez, Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Kamuran Aşkar, Kılıçdaroğlu’nun sözleriyle ilgili yaptığı açıklamada; “Sayın Ana Muhalefet Lideri Kemal Kılıçoğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenlere yönelik olarak söylediği sözlerini şiddetle kınıyorum” diyerek şunları söyledi:

“Ana Muhalefet Partisi liderinin görevi öğretmenleri kamplaştırmak ayrıştırmak değil birleştirerek bütünleştirmektir. Öğretmenler siyasi görüşlerinden dolayı kesinlikle ötekileştirilmemeli, hele de bunu ana muhalefet genel başkanı asla yapmamalı. Demokrasinin olmazsa olmazı farklı siyasi görüşlerin bir arada yaşayabilmesidir. Bu kapsamda Türkiye’deki 1 milyon öğretmenimizden ülkenin bölünmez bütünlüğüne zarar vermediği sürece istedikleri siyasi partiye oy verebilirler”

“TÜM ÖĞRETMENLERDEN ÖZÜR DİLEMELİDİR”

Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Öğretmeni Şahin Ören, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği “hala bu hükümetin peşinden giden öğretmen varsa ben bunlara öğretmen demem” ifadesi en basit tabirle talihsiz bir açıklamaydı” diyerek şöyle konuştu:

“İnsanlar ve bu toplumun içerisinde ciddi bir topluluk olan öğretmen camiası bunları hak etmemektedir. Atatürk, Cumhuriyeti insanlar fikirlerine hür olarak ifade etsinler diye kurmuştur. Atatürkçü olduğunu iddia eden bir partinin genel başkanı öğretmen camiasından özür dilemelidir. Öğretmenler fakülte bitirmiş, yarına çocuklarımızı hazırlayan mümtaz şahsiyetlerdir. Özellikle Öğretmenler Günü’nde böyle bir açıklamanın yapılmış olması hem vahim hem de düşündürücüdür. Sayın Kılıçdaroğlu’nu camiamızdan özür dilemeye davet ediyorum. İster bu hükümet olur ister başka hükümet olur öğretmen dilediğine oy verir. Birinde bulamadığı özellikleri ve hizmetleri diğerinde bulabilir. O zaman adama sormazlar mı? ‘Sizin zamanınızda öğretmenlere ne verdiniz’ diye? Hafızalarımız hala taze, zihniyetinizin iktidar veya iktidar olduğu dönemlerde kamusal alandan tutun… Başörtülülerin derse girememesi… Öğretmenlerin fakirleşmesi… Hatta batı çalışma grupları kurarak insanların fişlenmesine, Cuma namazına gidenlerin bile korkarak gittiği günleri unutmadık. Şimdiye kadar mevcut hükümete hep muhalif durduk. Öğretmenlerin özlük hakları noktasında muhalif duruşumuz yine devam edecektir. Ama saygısızlığa tahammülümüz yoktur.”

“LİMON SATAN ÖĞRETMENLERİ UNUTMADIK”

Öğretmen Vedat Sağlam, CHP’nin iktidar olduğu dönemde öğretmenlerin halini hatırlatarak; limon satan, taksicilik yapan, amelelik yapan öğretmenleri unutmadıklarını dile getirdi.

Öğretmen Sağlam; “Öğretmenler olarak eskiye oranla şuan güzel bir noktadayız. Koronavirüs nedeniyle tüm dünya ekonomik krizlerle boğuşurken, bizim ülkemizde bundan nasibini aldı. Bu durumdan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine vazife çıkararak öğretmenleri kendi safhasına çekme gayretini görüyor ve reddediyoruz. Biz CHP’nin zulüm iktidarını özlemiyoruz. Çünkü özgürlük, maddiyattan çok daha önemlidir. Biz o dönemde özgür değildik. Siyasi, ekonomik ve ideolojik baskı altındaydık. Bir öğretmen olarak CHP liderinin talihsiz açıklamalarını kınıyorum.” dedi.

Öğretmen Veysel Topal ise şöyle konuştu: “Eğitim için canla başla mücadele veren bu pandemi sürecinde bile uzaktan eğitimle öğrencilerini yalnız bırakmayan öğretmenlerimize hem de öğretmenler gününde böyle bir kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı ithamlarda bulunan Kılıçdaroğlunun açıklamaları şok etkisi yapmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu tüm öğretmenlerden derhal özür dilemelidir.”

“AHLAKSIZ AÇIKLAMA”

Öğretmen Erkan Sönmez; “Öğretmenlerimizi bırakalım da kendi siyasi ve dünya görüşlerini kendileri belirlesinler. Kılıçdaroğlu tarafından yapılan bu ahlaksız açıklama öğretmenlerimizi rencide etmiştir. Biz öğretmenler okula adım attığımız anda fikrimizi ve siyasi görüşümüzü dışarıda bırakırız” şeklinde konuştu.

 

Okul Müdürü Yakup Öz, “Çok yanlış bir cümle, kınıyorum. Kişinin siyasi görüşü kendine saklıdır, iradesi vardır. Hiçbir siyasi liderin göstermesiyle oy vermez. Bizler topluma faydalı bireyler yetiştiriyoruz. Bizleri siyasetin içine çekmesinler” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Siyaset

BIDEN’İN İLK BAKANI NETLEŞTİ! ANTONY BLINKEN DIŞİŞLERİ BAKANI OLACAK!

Mevlüt Demirtaş

Yayınlayan

on

BIDEN’İN İLK BAKANI NETLEŞTİ! ANTONY BLINKEN DIŞİŞLERİ BAKANI OLACAK!

ABD’de başkan seçilen Joe Biden’ın, dışişleri bakanlığına Türkiye’de yakından tanınan Antony Blinken’ı getireceği belirtildi.

Obama yönetiminde de üst düzey görevler üstlenen Blinken, temmuz ayında Hudson Enstitüsü’nde katıldığı bir söyleşide, Biden’ın seçilmesi halinde Türkiye konusunda nasıl bir siyaset izleyeceğinin şifrelerini vermişti.

ABD’nin yeni başkanı seçilen Demokrat Partili Joe Biden’ın kabinesindeki bazı isimleri yarın açıklaması bekleniyor.

Biden’ın Amerikan yönetiminin en güçlü pozisyonlarından biri kabul edilen dışişleri bakanlığına, Türkiye’de iktidar çevrelerinin de yakından tanıdığı Antony Blinken’ı aday göstereceği belirtildi.

Amerikan basını, Biden’ın dışişleri bakanlığına Blinken’i getirerek, Donald Trump yönetiminin kendine özgü dış politikasını ‘resetleme’ planında ilk somut adımı atmış olacağını yazdı.

BILL CLINTON’IN METİN YAZARI, BARACK OBAMA’NIN DANIŞMANI

Demokrat Parti içindeki dış politika çevrelerinde 30 yıldır politika yapıcı bir isim olan Blinken, uzun zamandır Biden’ın dış politika danışmanlığını yapıyor.

Barack Obama döneminde ABD Dışişleri’nin iki numaralı ismi olmanın yanı sıra ulusal güvenlik danışmanı yardımcısı görevlerini de yürütüyordu. Aynı zamanda, Biden’ın da ulusal güvenlik danışmanıydı.

Blinken, Obama’nın çokça eleştirilen dış politikasında merkezi rollerden birini oynamıştı. 58 yaşındaki Blinken, eski Demokrat başkanlardan Bill Clinton’ın bazı konuşmalarını yazan isim olarak da tanınıyor.

ABD BASINI MEMNUN

Dışişleri Bakanlığı’nın Senato’da onaylanması halinde de, Biden’ın Trump yönetiminde bozulan Transatlantik ilişkileri onarma, çoklu ittifaklara dayalı bir şekilde ABD’yi yeniden ‘lider ülke’ haline getirme planlarının dümeninde olacak.

TÜRKİYE YAKINDAN TANIYOR

Antony Blinken, esasında Türkiye’nin de çok yakından tanıdığı bir isim. Barack Obama döneminde özellikle Suriye ve DEAŞ üzerine yapılan müzakerelerde önemli roller aldı; 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye’yi ziyaret etti. Blinken son olarak ise Türkiye’nin Kıbrıs siyasetine yönelik eleştirileriyle dikkat çekti.

KIBRIS ELEŞTİRİSİ: ÜZÜLEREK İZLİYORUZ..

Blinken, Kıbrıs konusunda da Türkiye’nin son dönemde yeniden iki devletli çözümü savunan açıklamalarını eleştirdi.

27 Ekim’de yaptığı bir paylaşımda, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tatar’ın iki devletli Kıbrıs çözümü açıklamasını üzülerek izliyoruz.

Joe Biden uzun bir süredir barış ve huzurun olduğu çift bölgeli ve iki toplumlu bir federasyonu desteklediğini söylüyor” dedi.

ABD’nin yeni dışişleri bakanının bu çıkışı, yeni dönemde Ankara’nın ‘yeni’ Kıbrıs politikasına nasıl yansıyacağı merak konusu.

YENİ DÖNEMİN ŞİFRELERİNİ ANLATTI

Blinken, 9 Temmuz 2020’de Hudson Enstitüsü’nde katıldığı bir söyleşide de, Biden’ın seçilmesi halinde Türkiye’ye dair nasıl bir siyaset izleyeceğinin şifrelerini vermişti. Blinken, “Türkiye ile ilişkiler sizce nereye gidiyor ve bir Biden yönetimi bu alanda ne arayacaktır?” sorusuna şu yanıtı vermişti:”Bu çok zorlu bir mesele. Sizin de söylediğiniz gibi, Türkiye angajmanları, coğrafi konumu ve çıkarları açısından bir NATO müttefiki.

Hayati derecede önemli bir ülke ve öyle ya da böyle, herhangi bir mesele, ihtilaf veya girişimde genellikle de temel bir şekilde önemli oluyor.

Elbette ki Türkiye ile daha yapıcı ve olumlu bir ilişkiye sahip olmanın yolunu bulmak istiyoruz fakat bu, bizzat Türkiye hükümetinin kendisinin de aynı şeyi istemesini gerektiriyor.

Gerçek sorunların ve farklılıkların olduğu açık ama aynı zamanda iki tarafın da daha etkili bir şekilde birlikte çalışmasının gayet mantıklı olduğu alanlar var. Mesela Suriye bunlardan biti.Bunu yapmanın yollarını bulabileceğimizi umuyorum fakat ilişkide karşılaştığımız bazı meydan okumaları küçümsemek de istemem.

[Birlikte çalışmak] Bence, her şeyden önce son derece doğrudan ve açık bir konuşmayı gerektirecektir.

Şunu söyleyebilirim ki, Biden’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile geçmişe dayanan bir ilişkisi var. Birbirlerini tanıyorlar.

Birçok konuda geçmişte doğrudan temas kurdular ve bence, Türkiye’yle birlikte çalışırken şunu gördük ki, bu ilişki çok önemli.

Biden’ın, birlikte ele almanın yollarını bulmamız gereken bir dizi sorunda Türk mevkidaşıyla yoğun bir görüşmeye gireceğini sanıyorum.”

Okumaya devam et

Trend

Tüm hakları saklıdır. © 2020 Haberhanem.com