Bizimle iletişime geçin

Gündem

AMERİKA SİYASİ BUNALIMIN PENÇESİNDE!

Kürşat Mustafa

Yayınlayan

on

Geçtiğimiz haftalarda günlerce gündemde ki yerini koruyan bu gün bile tartışmaları devam eden Amerika Başkanlık seçimleri Amerikalıları genel bir siyasi bunalıma soktu. Tabiri caiz ise Amerikalılar ikiye bölünmüş durumda. Seçimlerin kazananı Joe Biden geçmiş dönemlerde devlet görevinde bulunmuş bir adaydı. Türkiye ve Türk halkı ile ilgili sıkıntılı ilişkileri sayın eski Başbakan Bülent Ecevit’in Amerika senatosunda ki Kıbrıs görüşmeleri esnasında sürekli olarak sözünü kesmesi ve Başbakan Ecevit’i tehdit etmesiyle başladı. 

 

Dünya İle Problemleri Var.

 

Sadece Türkiye’ye karşı değil muhattabı olan diğer ülkelerin devlet adamlarıylada sorunları olan Joe Biden’ın sadece yabancılarlala değil kendi vatandaşlarıylada sorunları var.

 

Kendi Savaş Gazilerini Bile Dinlemeye Tahamül Edemiyor!

 

Seçim sürecinde Amerika’da bir gezi esnasında kendisiyle konuşan ve kendisine doğruları yönelten bir hava kuvvetleri Irak gazisini bile dinleyemen Biden’ın o anları Amerika medyasında tekrar gündeme geldi. Irak savaşı esnansında görevde olan ve savaşa tam destek veren Biden savaşın gerçeklerinden kaçarak çıkarlarının ardında suskunluğa bürünürken savaş gazisinin sözleri Amerika halkının düştü ayrılığı ve ikilemi gözler önüne serdi işte o video.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

TOGG’DEN ŞOK İSTİFA!

Kürşat Mustafa

Yayınlayan

on

Ethem Sancak TOGG Yerli Otomobil Projesi Yönetim Kurulundan İstifa Etti.

TOGG Yerli Otomobil Projesi Yönetim Kurulunda görev yapan Ethem Sancak BMC Yönetim Kurulu Başkanıydı. Ethem Sancak’ın istifasının ardından yerine, BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir getirildi.

TOGG’nin resmi internet sitesinde yapılan değişikliklerle haberler doğrulandı. Açıklanmasının ardından tam bir yıl geçen TOGG yerli hibrit otomobiller halen halk arasında heyecanı korumakta. Devrim otomobillerinden sonra üretilen ikinci yerli otomobilimiz olan TOGG seri üretime geçecek ve piyasaya sürülecek ilk yerli otomobilimiz olacak.

Okumaya devam et

Gündem

BOSNA HERSEK’İN SON KADISININ EŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

Mevlüt Demirtaş

Yayınlayan

on

Bosna Hersek’in son kadısı Becir Efendi’nin eşi Nimeta Jahic önceki gün Saraybosna’da hayatını kaybetti. 98 yaşındaki Jahic’in geçirdiği zatürre nedeniyle Saraybosna’daki evinde vefat ettiği belirtildi.

Prizren şehrinde yaşayan bir Türk ailesinin kızı olarak 1922’de dünyaya gelen Nimeta Jahic, kadı olan Boşnak eşiyle Prizren’deki görevi sırasında evlenip daha sonra Bosna Hersek’e gelin gitmişti. Bir Türk kadını olan Nimeta Jahic, Türkçe’nin yanı sıra Arnavutça ve Boşnakça da biliyordu. Prizren ve İstanbul’da eğitim alan Nimeta Jahic, verdiği bir röportajda, Osmanlı paşası olan babasının Mustafa Kemal Atatürk ve Fevzi Çakmak ile arkadaş olduğunu ve hâlâ babasının apoletlerini, kemerini ve bastonunu sakladığını anlatmıştı. Nimeta Jahic, ülkeye yaptığı ziyaretlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da bir araya gelmişti.

 

Okumaya devam et

Gündem

BAHÇELİ’DEN CHP’Lİ VEKİLE SERT SÖZLER!! ”ŞEREFSİZLİKTİR” DEDİ!!

Halit Şimşek

Yayınlayan

on

Partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “CHP milletvekilinin Türk ordusuna satılmış demesi şerefsizliktir, kepazeliktir.Artık böyle bir noktaya gelinmiştir ki çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür.” dedi.
Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  CHP’li vekil Ali Mahir Başarır’ın tepki çeken ‘Ordu Katar’a satıldı’ sözlerine ilişkin Bahçeli, ‘Bunlar yerli milli olamazlar. Bu milletin evladı asla olamazlar. CHP, Türkiye’ye cephe almış bir siyaset tablosudur. CHP milletvekilinin Türk ordusuna ‘satılmış’ demesi şerefsizliktir, kepazeliktir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir’ dedi.

Okumaya devam et

Trend

Tüm hakları saklıdır. © 2020 Haberhanem.com