Bizimle iletişime geçin

Son Dakika

YİNE FRANSA YİNE SKANDAL!!!

Kürşat Mustafa

Yayınlayan

on

Ermeniler Yine Kendilerine Yakışanı Yapıyorlar

Azerbaycan ve Ermenistan arasında ki Karabağ ateşkes antlaşmasını gereğince süresi dolan yerleri Azerbaycan ordusu geri alırken son ana değin geri çekilirken bile binaları ve yapıları yakıp yıkarak çekildi.

Rus basın kuruluşlarınca paylaşılan görüntülerde kasıtlı olarak çıkarılmış yangınları ve yapılan tahribatı görmek hayli mümkün.

Ne Zaman Adam Olur Bu Fransa

Ermeni ordusu işgal ettiği bölgelerden çekilirken Fransa Senatosu alelacele söz de Karabağ Devletini tanımak için toplandı. Azerbaycan Ordusu tamda işgal edilen bölgelere tekrar girerken Fransa Senatosu 305 oy ile Karabağ Devletinin bağımsızlığını tanıdı. Daha önceleri de garantör ülkeyken de çözümsüzlük adına elinden geleni yapan Fransa yine haddini aşan meselelere karışmaya devam ediyor.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim liseleri sınav tarihleri ertelendi!!

admin

Yayınlayan

on

Yazar

5 Aralık 2020 Cumartesi ve 6 Aralık 2020 Pazar günü yapılacak olan açık öğretim ortaokulu ve lisesi sınavları ile Millî Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı unvan değişikliği sınavı, Covid-19 tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenmiştir.

 

İlgili sınavların takviminde yapılacak düzenlemeler, ayrıca duyurulacaktır.

 

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Okumaya devam et

Gündem

SON DAKİKA ! SAĞLIK BAKANI KOCA : ÇİN’DEN 50 MİLYON DOZ COVİD-19 AŞISI İÇİN İMZA ATILDI.

Hüseyin Girgin

Yayınlayan

on

Sağlık bakanı Fahrettin Koca yaptığı basın toplantısında Çin’de geliştirilen Sinovac adında inaktif aşı alımı için 50 milyon doz alım sözleşmesi yaptıklarını açıkladı. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında 50 milyon doz aşının teslimi tamamlanması bekleniyor.

BAKAN KOCA AÇIKLAMASINDA

“Erken dönemde vatandaşımızı aşıya eriştirmek noktasında bir çaba içindeyiz. Burada özellikle dikkat ettiğimiz husus da; vatandaşımıza uygun bulduğumuz, uygun olabilir diye düşündüğümüz aşının etkinlik ve güvenilirliğini önemsiyoruz. Dolayısıyla bu anlamda etkin ve de güvenilir olduğunu bildiğimiz aşıları erken dönemde tedarik ederek vatandaşımızla buluşturmak istiyoruz. Aşılar biliyorsunuz farklı yöntemlerle geliştiriliyor, inaktif aşılar var, mRNA aşısı, protein ve vektör aşıları şeklinde. Bizim bu dönemde Sinovac dediğimiz inaktif aşıyla diyaloglarımız devam ediyor. Bununla ilgili bir sözleşme yapıldı. Toplam Aralık, Ocak ve Şubat ayında bir sorun olmazsa yapılan sözleşme ile 50 milyon doz aşı için imza atıldı. Yani sözleşme imzalandı. Aralık ayında asgari 10 milyon doz olmak üzere ama 20 milyon hedefliyoruz. Ocak ayında 20 milyonda sorun yok, Şubat ayında da asgari 10 milyon olmak üzere toplam 50 milyon doz için sözleşme imzalandı. Diğer mRNA aşısı (Pfizer) için de Aralık ayında 1 milyon, ilerleyen süreçte takvim daha belirlenmedi ama 25 milyona kadar aşının verilebileceği konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Rusya ve diğer aşılarla da irtibat halindeyiz”  dedi.

COVİD-19 AŞISI TÜRKİYE’DE ÜCRETSİZ UYGULANACAK

Bakan Koca ayrıca aşının ücretsiz uygulanacağı ve vatandaşlardan herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini söyledi.

BAKAN KOCA YERLİ AŞI HAKKINDA DA BİLGİ VERDİ

Bakan koca Twitter’dan yaptığı açıklamada ise yerli aşı süreci hakkında bilgi verdi. Açıklamasında ‘’ Covid-19’a karşı aşı geliştirme çalışmaları yarışında biz de varız. TÜSEB desteği ile Erciyes Üniversitesi’nde geliştirilen Covid-19 aşı çalışmaları planlanan takvime uygun olarak devam ediyor. Milli aşı adayının gönüllülere ikinci doz uygulaması bugün başladı. Umutluyuz.’’ dedi. Yerli aşının Faz-3 denemelerine ise Nisan ayında geçilmesi planlanıyor.

Okumaya devam et

Gündem

SON DAKİKA ! İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN ÜLKE GENELİNDE YENİ KORONA GENELGESİ !

Hüseyin Girgin

Yayınlayan

on

Son dakika habere göre artan virüs vakaları üzerine İçişleri Bakanlığı 81 ile yeni genelge gönderdi. Genelgeye göre vali ve kaymakamlıklar koordinasyonu ile 4 gün boyunca toplu ulaşım, avm, Pazar yeri vb. kalabalık alanlarda sıkılaştırılmış denetimler yapılacak. Denetimler 26-29 Kasım tarihleri arasında olacak.

 

YOĞUN ÖNLEMLER ALINACAK

Genelgeye göre 26-29 Kasım tarihleri arasında yoğun denetimler yapılacak.

Toplu ulaşım araçları yolcu sayısı, maske ve Hes kodu ibrazı ile denetlenecek.

Her Pazar yerine yerel yönetimler aracılığıyla Pazar yeri yöneticisi atanacak ve yönetici salgın tedbirlerinden sorumlu olacak.

Avm’lerde içeride bulunan kişi sayısı ve çalışma saatleri ile ilgili düzenlemeler yapılacak.

Avm’lerdeki klima ve filtreleme sistemlerinin bakım ve temizlikleri kontrol edilecek.

Vali ve kaymakamlıklar aracılığıyla gerekli kamu kurum ve kuruluşlar, kolluk kuvvetleri, muhtarlar ve meslek odaları ile gerekli plan ve program yapılıp herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek.

Okumaya devam et

Trend

Tüm hakları saklıdır. © 2020 Haberhanem.com