Bizimle iletişime geçin

Gündem

SON DAKİKA ! İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN ÜLKE GENELİNDE YENİ KORONA GENELGESİ !

Hüseyin Girgin

Yayınlayan

on

Son dakika habere göre artan virüs vakaları üzerine İçişleri Bakanlığı 81 ile yeni genelge gönderdi. Genelgeye göre vali ve kaymakamlıklar koordinasyonu ile 4 gün boyunca toplu ulaşım, avm, Pazar yeri vb. kalabalık alanlarda sıkılaştırılmış denetimler yapılacak. Denetimler 26-29 Kasım tarihleri arasında olacak.

 

YOĞUN ÖNLEMLER ALINACAK

Genelgeye göre 26-29 Kasım tarihleri arasında yoğun denetimler yapılacak.

Toplu ulaşım araçları yolcu sayısı, maske ve Hes kodu ibrazı ile denetlenecek.

Her Pazar yerine yerel yönetimler aracılığıyla Pazar yeri yöneticisi atanacak ve yönetici salgın tedbirlerinden sorumlu olacak.

Avm’lerde içeride bulunan kişi sayısı ve çalışma saatleri ile ilgili düzenlemeler yapılacak.

Avm’lerdeki klima ve filtreleme sistemlerinin bakım ve temizlikleri kontrol edilecek.

Vali ve kaymakamlıklar aracılığıyla gerekli kamu kurum ve kuruluşlar, kolluk kuvvetleri, muhtarlar ve meslek odaları ile gerekli plan ve program yapılıp herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek.

Gündem

TOGG’DEN ŞOK İSTİFA!

Kürşat Mustafa

Yayınlayan

on

Ethem Sancak TOGG Yerli Otomobil Projesi Yönetim Kurulundan İstifa Etti.

TOGG Yerli Otomobil Projesi Yönetim Kurulunda görev yapan Ethem Sancak BMC Yönetim Kurulu Başkanıydı. Ethem Sancak’ın istifasının ardından yerine, BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir getirildi.

TOGG’nin resmi internet sitesinde yapılan değişikliklerle haberler doğrulandı. Açıklanmasının ardından tam bir yıl geçen TOGG yerli hibrit otomobiller halen halk arasında heyecanı korumakta. Devrim otomobillerinden sonra üretilen ikinci yerli otomobilimiz olan TOGG seri üretime geçecek ve piyasaya sürülecek ilk yerli otomobilimiz olacak.

Okumaya devam et

Gündem

BOSNA HERSEK’İN SON KADISININ EŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

Mevlüt Demirtaş

Yayınlayan

on

Bosna Hersek’in son kadısı Becir Efendi’nin eşi Nimeta Jahic önceki gün Saraybosna’da hayatını kaybetti. 98 yaşındaki Jahic’in geçirdiği zatürre nedeniyle Saraybosna’daki evinde vefat ettiği belirtildi.

Prizren şehrinde yaşayan bir Türk ailesinin kızı olarak 1922’de dünyaya gelen Nimeta Jahic, kadı olan Boşnak eşiyle Prizren’deki görevi sırasında evlenip daha sonra Bosna Hersek’e gelin gitmişti. Bir Türk kadını olan Nimeta Jahic, Türkçe’nin yanı sıra Arnavutça ve Boşnakça da biliyordu. Prizren ve İstanbul’da eğitim alan Nimeta Jahic, verdiği bir röportajda, Osmanlı paşası olan babasının Mustafa Kemal Atatürk ve Fevzi Çakmak ile arkadaş olduğunu ve hâlâ babasının apoletlerini, kemerini ve bastonunu sakladığını anlatmıştı. Nimeta Jahic, ülkeye yaptığı ziyaretlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da bir araya gelmişti.

 

Okumaya devam et

Gündem

BAHÇELİ’DEN CHP’Lİ VEKİLE SERT SÖZLER!! ”ŞEREFSİZLİKTİR” DEDİ!!

Halit Şimşek

Yayınlayan

on

Partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “CHP milletvekilinin Türk ordusuna satılmış demesi şerefsizliktir, kepazeliktir.Artık böyle bir noktaya gelinmiştir ki çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür.” dedi.
Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  CHP’li vekil Ali Mahir Başarır’ın tepki çeken ‘Ordu Katar’a satıldı’ sözlerine ilişkin Bahçeli, ‘Bunlar yerli milli olamazlar. Bu milletin evladı asla olamazlar. CHP, Türkiye’ye cephe almış bir siyaset tablosudur. CHP milletvekilinin Türk ordusuna ‘satılmış’ demesi şerefsizliktir, kepazeliktir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir’ dedi.

Okumaya devam et

Trend

Tüm hakları saklıdır. © 2020 Haberhanem.com