Bizimle iletişime geçin

Gündem

İRAN DA SANSASYONEL SÜİKAST

Kürşat Mustafa

Yayınlayan

on

Dün İran’ın Tahran eyaletinde bir ilçede İran nükleer programında görevli ve çok önemli bir isim olan nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade kendisine düzenlenen bir suikast ile hayatını kaybetti. Hali hazırda yeterince gergin olan bölgede tansiyon fırladı. Düzenlenen suikast ile 2010dan bu yana İran nükleer programında görevli olan beş bilim adamı öldürülmüş oldu.

ISRAİL ALARM VERİYOR!

Suikast haberinin ardından Israil Büyükelçileri için yüksek güvenlik alarmı verdi. Verilen alarmın nedeni olarak İran Devrim Muhafızlarının Baş Komutanı Hüseyin Selami’nin yaptığı açıklamalar gösteriliyor. Yaptığı açıklamalarda “Siyonistler nükleer bilimcimizi öldürdü ancak bu adımın karşılığını nerede verdiğimizi kendileri bilir. Biz açıklamıyoruz fakat onlar biliyor. Geçmişte sahada hiçbir adımı karşılıksız bırakmayacağımızı gösterdik.” İfadelerini kullanan Hüseyin Selami yaşanan bu terör olayından Israili sorumlu tutuyor

Israil Başbakanı Bünyamin Netenyahu’nun her fırsatta Muhsin Fahrizade’yi hedef göstermesi ve “Bu adama iyi bakın“ ifadeleri suikastın Israil tarafından yapılmış olma ihtimallerini güçlendiriyor.

500 KİŞİDEN BİRİSİYDİ

ABD de yayın yapan Foreign Policy dergisince düzenlenen “Dünyanın En Güçlü 500 Kişisi“ listesinde ismi geçen 5 İranlı kişiden biriydi. İran halkı tarafından çok sevilen ve İran da siyasi bir nüfuza sahip olan Muhsin Fahirzade daha önceler ide defalarca kez hem Amerikalılarca hem de Israil tarafından hedef gösterilmiş hem de İstihbarat Örgütleri tarafından takip edilmişti.

ISRAİL TERÖRÜ DÜNYAYA RAHAT VERMİYOR!

Geçtiğimiz yıllarda da Israil tarafından düzenlenen veya düzenlendiği iddia edilen bir çok bu ve buna benzer terör faaliyeti yüzünden dünya defalarca kez küresel ölçekte kriz ve faciaların eşiğine gelmişti. Yakın tarihte Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin yaptığı bağımsızlık referandumuna verdiği destek ile Kuzey Irak Kürt Yönetimi ile bölge ülkelerinde ve Türkiye de tansiyonu yükseltmiş hatta bölgesel bir krize bile neden olmuştu.

İçerisinde bulunduğumuz sene itibari ile de Lübnan’ın Başkenti Beyrut’ da Beyrut limanında yaşanan patlama ile de Israil ilişkilendirilmişti.

Dün ise bir Israil gazetesi olan Jerusalem Post gazetesi PKK elebaşı terörist Murat Karayılan ile röportaj yapmış ve yaptığı röportaj da Türkiye iç siyaseti hakkında değerlendirmelerde bulunması yönünde sorular yöneltmişti.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

TOGG’DEN ŞOK İSTİFA!

Kürşat Mustafa

Yayınlayan

on

Ethem Sancak TOGG Yerli Otomobil Projesi Yönetim Kurulundan İstifa Etti.

TOGG Yerli Otomobil Projesi Yönetim Kurulunda görev yapan Ethem Sancak BMC Yönetim Kurulu Başkanıydı. Ethem Sancak’ın istifasının ardından yerine, BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir getirildi.

TOGG’nin resmi internet sitesinde yapılan değişikliklerle haberler doğrulandı. Açıklanmasının ardından tam bir yıl geçen TOGG yerli hibrit otomobiller halen halk arasında heyecanı korumakta. Devrim otomobillerinden sonra üretilen ikinci yerli otomobilimiz olan TOGG seri üretime geçecek ve piyasaya sürülecek ilk yerli otomobilimiz olacak.

Okumaya devam et

Gündem

BOSNA HERSEK’İN SON KADISININ EŞİ HAYATINI KAYBETTİ!

Mevlüt Demirtaş

Yayınlayan

on

Bosna Hersek’in son kadısı Becir Efendi’nin eşi Nimeta Jahic önceki gün Saraybosna’da hayatını kaybetti. 98 yaşındaki Jahic’in geçirdiği zatürre nedeniyle Saraybosna’daki evinde vefat ettiği belirtildi.

Prizren şehrinde yaşayan bir Türk ailesinin kızı olarak 1922’de dünyaya gelen Nimeta Jahic, kadı olan Boşnak eşiyle Prizren’deki görevi sırasında evlenip daha sonra Bosna Hersek’e gelin gitmişti. Bir Türk kadını olan Nimeta Jahic, Türkçe’nin yanı sıra Arnavutça ve Boşnakça da biliyordu. Prizren ve İstanbul’da eğitim alan Nimeta Jahic, verdiği bir röportajda, Osmanlı paşası olan babasının Mustafa Kemal Atatürk ve Fevzi Çakmak ile arkadaş olduğunu ve hâlâ babasının apoletlerini, kemerini ve bastonunu sakladığını anlatmıştı. Nimeta Jahic, ülkeye yaptığı ziyaretlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da bir araya gelmişti.

 

Okumaya devam et

Gündem

BAHÇELİ’DEN CHP’Lİ VEKİLE SERT SÖZLER!! ”ŞEREFSİZLİKTİR” DEDİ!!

Halit Şimşek

Yayınlayan

on

Partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “CHP milletvekilinin Türk ordusuna satılmış demesi şerefsizliktir, kepazeliktir.Artık böyle bir noktaya gelinmiştir ki çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür.” dedi.
Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  CHP’li vekil Ali Mahir Başarır’ın tepki çeken ‘Ordu Katar’a satıldı’ sözlerine ilişkin Bahçeli, ‘Bunlar yerli milli olamazlar. Bu milletin evladı asla olamazlar. CHP, Türkiye’ye cephe almış bir siyaset tablosudur. CHP milletvekilinin Türk ordusuna ‘satılmış’ demesi şerefsizliktir, kepazeliktir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir’ dedi.

Okumaya devam et

Trend

Tüm hakları saklıdır. © 2020 Haberhanem.com